Čtvrteční Noční linka: Přírodní medicína na podzim
Podzim s sebou přináší řadu nástrah na lidský organismus. Nejenže si musíme zvykat na nedostatek slunce a na nepříjemné výkyvy počasí, ale útočí na nás z každé strany různé viry a bakterie. Náš organismus potřebuje odolnost, a pokud se nemůžeme spolehnout na silnou imunitu, chřipka, kašel nebo obyčejná rýma zvítězí.
Jak se bráníte virům a bacilům, které na nás v tomto období ze všech stran útočí? Užíváte preventivně cibuli, česnek, med, šípky nebo i něco jiného? V jaké formě? Co se vám osvědčilo, co pomáhá na nachlazení, rýmu? Máte nějaký vyzkoušený recept? Vyrábíte si sami nějaké přírodní sirupy? Připravujete si čaje? Upravili jste na podzim jídelníček, obohatili ho právě o vitamíny, minerály a další nezbytné látky? Jaké recepty máte doma po babičce a maximálně vám v tomto období vyhovují?
Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!
Související
-
Vstoupit do registru dárců kostní dřeně je jednoduché. Na svého „dvojníka“ čeká i sedmiletý Matěj
K rozhovoru o dárcovství kostní dřeně přišli do studia Českého rozhlasu Zlín dva hosté: paní Zdenka Wasserbauerová a Michal Křižka, tatínek nemocného sedmiletého Matěje.
-
Nově otevřené diagnostické centrum zlínské univerzity poradí, jak na problémy s chůzí
Hosty Českého rozhlasu Zlín byli Tomáš Sáha, ředitel Centra výzkumu obouvání a Radim Šojdr, fyzioterapeut působící v Laboratoři diagnostiky pohybového aparátu ve Zlíně.
-
Onkologické diagnózy pohledem odborníků i pacientů
Říjen je na celém světě měsícem prevence rakoviny prsu. Český rozhlas Zlín proto připravil sérii rozhovorů, ve kterých se věnuje onkologickým diagnózám všeobecně.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.