Čtvrteční Noční linka: Přírodní medicína na podzim

23. listopad 2023

Podzim s sebou přináší řadu nástrah na lidský organismus. Nejenže si musíme zvykat na nedostatek slunce a na nepříjemné výkyvy počasí, ale útočí na nás z každé strany různé viry a bakterie. Náš organismus potřebuje odolnost, a pokud se nemůžeme spolehnout na silnou imunitu, chřipka, kašel nebo obyčejná rýma zvítězí.

Jak se bráníte virům a bacilům, které na nás v tomto období ze všech stran útočí? Užíváte preventivně cibuli, česnek, med, šípky nebo i něco jiného? V jaké formě? Co se vám osvědčilo, co pomáhá na nachlazení, rýmu? Máte nějaký vyzkoušený recept? Vyrábíte si sami nějaké přírodní sirupy? Připravujete si čaje? Upravili jste na podzim jídelníček, obohatili ho právě o vitamíny, minerály a další nezbytné látky? Jaké recepty máte doma po babičce a maximálně vám v tomto období vyhovují? 

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.