O pořadu Folkový antikvariát

Motto: Chytří si pomáhají, blbci škodí. Folkový antikvariát je pořad, který se zabývá prezentací písní a interpretů z dob převážně minulých, je tedy jakýmsi opakem novinkových hitparád. Je vysílán formou mixu archivních nahrávek a osobních vzpomínek a postřehů moderátora.

Pořad je jedinečný tím, že se až na výjimky nezabývá novinkami, ale trochu nostalgickým vzpomínáním na doby prchlého mládí, zejména moderátorova. Vysílá se zejména proto, že posluchači stejné věkové kategorie jako moderátor také rádi vzpomínají a posluchači mladší mají škodolibou radost že ještě tak staří nejsou.

Témata jsou vybírána víceméně náhodně, popřípadě jako reakce na současné dění ve společnosti. Případné speciály se vztahují buď k obecně frekventovaným tématům (Vánoce, Silvestr) nebo bohužel v souvislosti s odchodem významných osobností folkového žánru.

Pořad není koncipován formou rozhovorů, natož s osobnostmi. Osobnosti zde kromě moderátora nevystupují žádné, může-li se moderátor považovat za osobnost, v opačném případě tedy vůbec žádné.

Posluchači by neměli tento pořad minout, neboť obětují-li půl hodiny poslechu, významně si zlepší náladu na zbývajících 23,5 hodiny celého dne.

Připravuje: Pavel Zajíc ze skupiny Nezmaři.

Historie pořadu: Pořad se vysílá od jara roku 1993 a má již téměř tisíc dílů. Vznikl jako volné pokračování Folkového čaje Pavla Kopřivy.

Odvysílané pořady si můžete poslechnout v iRadiu.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
Plzeň

Další pořady

 • Desky, pásky, vzpomínky

  Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.

 • Dobré ráno

  Dobré ráno nabízí veškerý potřebný servis k příjemnému vykročení do nového dne.

 • Hvězdné návraty

  Příběhy českých herců a komiků.

 • Sousedé

  Česko-německý magazín pro německou menšinu v Čechách.