Hrůza v hospodě v Myších domcích. Podle pověsti zde hospodští mordovali hosty
Že hospoda nemusí být jen místo dobrého pití, jídla, pohody a zábavy, dokládá příběh ze zaniklé obce MauseHäusel, tedy Myší domky.
Pohádkový název dalo této malé osadě na soutoku Rýžového potoka s řekou Otavou, ležící jen pár kilometrů od města Rejštejn, několik malých, typizovaných domečků. Byla tu prosperující pila, nedaleké úvaziště vorů, které dnes známe pod názvem Paulina louka a hospoda s malým sálem. A ta měla být dějištěm hrůzného počínání manželského páru hospodských.
Podle jedné pověsti měli okrádat a následně mordovat některé své hosty – hlavně ty movitější. Zavražděných lidí se zbavovali tak, že je házeli do řeky Otavy, která je unášela daleko od Myších domků. Tedy jen těžko si mohl někdo spojit mrtvá těla vyplavená třeba někde za Sušicí, s hospodou na Myších domcích. Jednou se u nich v hospodě objevil cizinec – zarostlý tulák, který neskrýval to, že má u sebe zajímavou sumu peněz. Objednal si večeři a nocleh.
Tajemný host se přitom smál pod vousy a už už se těšil, jak manželský pár druhý den ráno překvapí zásadní informací, že je jejich syn, který se vrátil z dlouhého pobytu v Americe. Hostinští to netušili a jak byli zvyklí, v noci domnělého cizince usmrtili a okradli. Když se následně chtěli zbavit těla, zjistili jeho pravou identitu. Ani jeden z vrahů tragédii, kterou si způsobili, neunesl. Hostinská se vrhla do Otavy a už nevyplavala, její muž se oběsil.
Tento příběh je možné nalézt v jedné z knih sušického fotografa Jana Kavaleho. Když se tam před mnoha lety procházel a fotografoval, tajemné místo na něj zapůsobilo a historku prostě vymyslel.
Nejnovější zprávy
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.