Hurá na Švihov. Budeme vám tam dělat společnost

4. červenec 2018

V rámci projektu Hradozámecké léto se 15. července uskuteční na nádvoří vodního hradu Švihov zábavní akce pro malé i velké, kterou vás provede náš moderátor Vladimír Šťovíček spolu s Patrikem Rozehnalem.

V průběhu odpoledne vám nabídneme například speciální prohlídky hradu s hercem a režisérem Ondřejem Kepkou, projížďky na koních, ukázky řemesel, soutěže a pestrý hudební program. Uslyšíte například oblíbeného Jakuba Smolíka nebo „Saxanu“ Petru Černockou. Startujeme ve 12 hodin.

Hudební program:

12:00-13:00 Jana Chládková a skupina PONTIAC
13:00-14:00 přímý přenos Českého rozhlasu Plzeň
14:00-14:30 Jakub Smolík
14:30-15:00 Petra Černocká
15:00-15:30 Marcel Zmožek
15:30-16:00 Jana Chládková a skupina PONTIAC

„Projekt Hradozámecké léto je soutěží doprovázenou osmi kulturními akcemi na hradech a zámcích Národního památkového ústavu. A my jsme moc rádi, že jsme se domluvili s kastelánem vodního hradu Švihov Lukášem Bojčukem a můžeme odpoledne pro vás, naše posluchače, uspořádat právě na ,Popelčině hradu‘,“ přibližuje akci manažerka komunikace Českého rozhlasu Plzeň Hana Plassová.

Soutěžte s námi!

Hradozámecké léto je prázdninová soutěž regionálních stanic Českého rozhlasu pořádaná ve spolupráci s Národním památkovým ústavem, do které je zapojeno 98 hradů, zámků, klášterů a zřícenin. Jejich seznam najdete na adrese hradozameckeleto.cz

V prostorách těchto objektů bude v době od 1. 7. do 31. 8. 2018 umístěn stojan opatřený na jedné straně plakátem s logem soutěže a na druhé straně plakátem se stručnými pravidly. Úkolem účastníka soutěže bude se u plakátu s logem soutěže vyfotit a tuto fotku zaslat na e-mailovou adresu hradozameckeleto@rozhlas.cz .

Každou neděli (od 8. 7. do 26. 8. 2018, vždy mezi 13. a 14. hodinou) pak vylosujeme, ve vysílání regionálních stanic při přímém přenosu z vybraného hradu či zámku, ze všech došlých fotek 10 výherců, kteří od nás obdrží speciální ceny s logem soutěže (batohy, trička, deky, chladící tašky, svítilny, termohrnky, termosky). Finálové losování proběhne 2. 9. ve stejném čase, ze kterého vzejdou tři výherci těchto hlavních cen: 

1. cena:
Volná vstupenka pro dvě osoby na všechny objekty ve správě Národního památkového ústavu na turistickou sezonu 2019 + digitální fotoaparát.

2. cena:
Zámecká večeře s Naďou Konvalinkovou + digitální fotoaparát.

3. cena:
Noční prohlídka hradu spojená s číší vína + digitální fotoaparát.

V rámci každého přímého přenosu také proběhne vědomostní posluchačská soutěž o digitální fotoaparát věnovaná navštívenému objektu.

Objekty zapojené do soutěže budou představeny ve vysílání regionálních stanic Českého rozhlasu v rámci pořadu Česko – země neznámá, každý prázdninový všední den mezi 13. a 14. hodinou.

Hradozámecké léto na vodním hradě Švihov
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.