Když se zelenina grilováním zbaví vody, vynikne její přirozená chuť

17. září 2021

Zkoušeli jste grilovat sezónní zeleninu? Cibuli, mrkev, červenou řepu, fazolky, dýně, brambory? Martin Havlík, učitel odborných předmětů Hotelové školy v Plzni u Borského parku a také šéfkuchař Gourmet clubu Bezejmenná poradí jak na to.

Při grilování osolte zeleninu až na konci. Při teplotě nad 60 st. C sůl zeleninu pokazí - ztratí barvu, zešedne a pustí vodu," říká Martin Havlík, učitel odborných předmětů Hotelové školy v Plzni u Borského parku a také šéfkuchař Gourmet clubu Bezejmenná. Poslechněte si i další rady pro grilování zeleniny, třeba mrkve nebo celeru.

Z jablek, hrušek, švestek z Vašich zahrad můžete mít výborné zavařeniny, kompoty, mošt ale také výjimečnou ovocnou pálenku. Problematikou přeměny ovoce na alkohol Vás provede Václav Šitner, čestný prezident Unie destilatérů České republiky a také majitel ovocné pálenice a pivovaru v Blatné.

Máte na chalupě červotoče? Jak s ním bojovat? Poradí Tomáš Sysel z Institutu zdravého bydlení. Přidá také rady, jak zabezpečit před nenechavci naše chalupy a chaty, pokud na ně celoročně pravidelně nedojíždíme.  

autoři: Jiří Šobr , iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio