Kraje budou očkovat tisíce lidí denně. Musí mít ale k dispozici vakcínu

5. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová a její ekonomický náměstek Pavel Karpíšek

Pořad Co vás zajímá byl věnován z velké části aktuálnímu tématu očkování. Plzeňský i Karlovarský kraj jsou připraveny očkovat velkokapacitně v trojkombinaci obvodní lékaři - mobilní centra - velká stacionární centra.

Očkování v Plzeňském i Karlovarském kraji by mělo fungovat v řádu tisíců lidí za den, a to tehdy, jakmile bude k dispozici dostatek vakcín. Potvrdili to v našem diskusním pořadu oba dva hejtmani - Ilona Mauritzová i Petr Kulhánek.

Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek

"Na množství dodaných vakcín nemáme vliv. Očekáváme, že v následujících týdnech, zejména v březnu, se dodávky vakcín zvýší. My jsme schopni navýšit kapacitu očkování až na 18 tisíc lidí za týden," řekl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Plzeňský kraj má naočkováno na 5000 seniorů ve věku 80+ a také většinu zdravotnických pracovníků a záchranářů, kteří projevili zájem. "Teď musíme zpomalit a vakcínu nechat pro druhé očkování, abychom dodrželi limity podání druhé dávky a to je 28 dní," doplnila hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová.

V pořadu se hovořilo i o pomoci krajů s registrací na očkování nebo o kritické situaci v nemocnici v Chebu.

autoři: Michal Jančařík , iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio