Lyžařský areál Ski&Bike Špičák zažije první zimu s novou restaurací. Má kapacitu 250 míst

4. prosinec 2023 09:15, aktualizováno

Ski&Bike Špičák v nastávající zimní sezoně 2023/24 ponechá cenu skipasů na loňské úrovni. „Rozhodli jsme se nezdražovat, byť jsme dokončili největší investici za posledních 20 let a ceny energií i dalších vstupních nákladů jsou stále vysoké, uvedl ředitel Vladimír Kasík.

Restaurace U Lanovky na Špičáku

Celodenní skipas pro dospělého tak bude nadále stát 890 korun. Dětský vyjde na 640 Kč a rodinný (dva dospělí a neomezený počet vlastních dětí) na 2155 Kč. Nemění se ani ceny sezónních jízdenek. Při zakoupení denních skipasů v časovém předstihu na e-shopu areálu, pak lyžařům nabídne další procentuální slevy.

Vůbec poprvé během lyžařské sezony budou mít návštěvníci areálu k dispozici kompletní služby v nové multifunkční budově, a především novou restauraci U Lanovky, která má i s terasou kapacitu 250 míst. „Finálně nás tato letos dokončená investice přišla na cca 90 milionů korun. Dalších 5 milionů směřovalo do modernizace infrastruktury a servisu techniky jako například roleb nebo lanovky,“ upřesnil Kasík. Nově otevřená restaurace ještě v loňské zimě chyběla, během léta si ale prošla první zatěžkávací zkouškou.

Restaurace je provozována jako samoobslužný koncept alpského stylu. Věnuje se přípravě tradiční české kuchyně v moderním pojetí. Sortiment doplňuje minutkovou kuchyní, dezerty, salátovým barem a podobně. Celý tým pracuje pod vedením šéfkuchařky Aleny Řeřichové. Její profesní rozvoj a garanci kvality nad celým provozem restaurace pak zajišťuje mistr kuchař Václav Holý. Ten má praxi v oboru 47 let. Mimo jiné působil rok v 5* hotelu Chateau Lake Louise v Kanadě, kde měl na starosti tým 120 kuchařů z celého světa. Za zmínku stojí, že v této době měl 14 dní na starosti kompletní jídelníček dánské královny při její státní návštěvě Kanady.

V nové budově lidé během zimy najdou mimo restauraci též půjčovnu lyží a veškerého lyžařského vybavení včetně běžek, sáněk nebo sněžnic. Moderní zázemí s herním koutkem pro děti i relaxační místo pro čekající rodiče/doprovod dětí získala lyžařské škola. „Máme zde také úschovnu s opravdu velkou kapacitou. Myslíme si, že lidé ocení možnost, odložit si zde například před obědem v pár metrů vzdálené restauraci lyže nebo si tu během občerstvení vysuší či zahřejí lyžařské boty,“ nastínil Jan Kasík, vedoucí střediska služeb Ski&Bike Špičák.

autor: Jitka Englová | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio