Na Šumavě to letos vypadá na rekordní návštěvnost

23. červenec 2016

Na Šumavu tradičně míří v letních měsících tisíce návštěvníků. Potvrzují to pracovníci informačních a návštěvnických center šumavského národního parku i lesní strážci. Sezona je podobná té loňské, která byla rekordní. Velkým lákadlem jsou kromě pěších a cyklistických túr i návštěvnická centra jelenů a vlků v Kvildě a Srní.

Nejnavštěvovanější informační středisko v šumavském parku v Kvildě navštívilo jen do poloviny července téměř 12 tisíc lidí, centrum v Kašperských Horách vidělo v červenci 4.136 návštěvníků. Přesto největší nápor Šumavu ještě čeká, tradičně nejsilnějším měsíce bývá srpen. Navíc v Kvildě se v první polovině srpna otevře další tahák - výběh s rysem a rysicí.

Na Šumavě v těchto dnech začala ve velkém i houbařská sezona. Ovšem strážcům Národního parku Šumava přibyla nepříjemná práce. Houbaři parkují přímo na lesních cestách a to komplikuje odvoz vytěženého dřeva z lesů. „My nechceme primárně rozdávat pokuty za špatné parkování, ale bohužel v současné době je příliv houbařů tak silný a hlavně jsou tak neukáznění, že parkují všude možně včetně odvozových cest z lesa, odkud se odváží vytěžené dřevo a to nám komplikuje velmi silně provoz, který je nutný a to je velký problém,“ potvrdil Českému rozhlasu mluvčí národního parku Jan Dvořák s tím, že za špatné parkování mohou řidiči dostat na místě pokutu až 5 tisíc korun.

Spustit audio