Neděle: Doučování – zbytečnost nebo nutnost?
Snad nikdy nechodilo tolik dětí na doučování jako dnes. Těžko říct, jestli je to tím, že to děti potřebují víc než dřív nebo je to prostě jen tím, že je tahle služba dostupnější. Nejeden učitel si po své běžné pracovní době přivydělává právě doučováním, často je to i dobrá brigáda pro vysokoškoláky nebo kantory v důchodu. Děti už dávno nechodí po škole jen na dopilování cizích jazyků, matematiky nebo českého jazyka. Také přírodovědy, vlastivědy, fyziky i chemie.
Je podle vás lepší zařídit dítěti doučování nebo se má s látkou poprat samo? Využili byste doučování pro své děti, vnoučata jen před významnými zkouškami jako je maturita a přijímačky? Nebo i kvůli dovysvětlení běžné látky?
Jak vám šlo učení? Chodili jste během svých školních let na doučování nebo jste látku pochytili ještě ve školní lavici? Snažili se vám s předměty pomoct rodiče nebo jste museli hloubat v knihách sami?
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.