Nevěstka Rachab

13. říjen 2007
Na křesťanské vlně Plzně

V Bibli nalezneme řadu postav, které jsou slavné a známé - Abraham, Josef, Samson nebo král David. Pozornost čtenářů ale přitahují samozřejmě i ty postavy, které jsou jakoby problematické. Jednou z nich je nevěstka Rachab (biblický text Jozue 2), která byla jako jediná se svou rodinou zachráněna z dobytého Jericha. Co to bylo za ženu? Jak se vlastně mohla zachránit? Co její příběh sděluje dnešnímu čtenáři?

A jak je možné, že se tato žena - pohanka dostala do rodokmenu krále Davida a dokonce (podle evangelií) i samotného Mesiáše? Na tyto i jiné otázky se pokusí v Křesťanské vlně z Plzně odpovědět starozákonník a religionista prof. Jan Heller. Pořad připravil Petr Vaďura.

autor: Petr Vaďura
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...