Nová cyklostezka propojila Křimice a Malesice

7. září 2022 19:44, aktualizováno

Dva plzeňské obvody – Křimice a Malesice – propojila nová cyklostezka. Lidé se tak mohou vyhnout frekventované silnici na okraji Plzně. Nová vyasfaltovaná stezka podél řeky Mže přišla na 8 milionů korun.

Celkem 1450 metrů nové stezky pro pěší a cyklisty, která vede v těsné blízkosti řeky Mže, má asfaltový povrch. Vede z Křimic po pravém břehu řeky Mže kolem Křimického jezu a končí na okraji Malesic. Zhruba před rokem byla na místě vyjetá polní cesta, kterou využívala hlavně zemědělská technika na Křimické zelí. Nová stezka je vhodná pro cyklisty a pěší, ale silnice musela být technicky připravena i pro zemědělskou techniku.

V budoucnu až do Města Touškova

Cyklokoordinátorka Radka Žáková ze Správy veřejného statku města Plzně vítá, že stezka vede podél vody. „Stezky, které vedou podél vody, bývají nenáročné, zvládnou je i malí cyklisté a jako bonus jsou tu i krásné výhledy na řeku Mži,“ popsala. Snahou je, aby se cyklisté vyhnuli celé silnici od Kalikovského mlýna směrem na Touškov.

Cyklisté vítají, že se mohou vyhnout frekventovanému úseku silnice. Prodloužení stezky je v plánu. V budoucnu by na nový úsek měl navázat další, který dovede cyklisty až do Města Touškova.

autoři: Lukáš Milota , Iva Štěpánková | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio