Český rozhlas Plzeň je regionální rozhlasovou stanicí, která svým signálem pokrývá území západních Čech. Vysílání stanice je zaměřeno především na regionální dění v Plzeňském a Karlovarském kraji, ale má také přesahy do regionu Jihočeského, středních i severních Čech. Nabízíme velmi širokou a pestrou nabídku hudebních i slovesných pořadů.

Český rozhlas Plzeň je regionální rozhlasovou stanicí, která svým signálem pokrývá území západních Čech. Vysílání stanice je zaměřeno především na regionální dění v Plzeňském a Karlovarském kraji, ale má také přesahy do regionu Jihočeského, středních i severních Čech. Nabízíme velmi širokou a pestrou nabídku hudebních i slovesných pořadů.

Jsme rozhlasem tradičním, rozhlasem veřejné služby pro všechny obyvatele a příznivce západních Čech, nicméně naše vysílání si ladí především posluchači střední a starší generace. Posluchač je rychle a objektivně informován o denních událostech, rozhlas mu pomáhá v orientaci a rozvíjení znalostí, je mu společníkem ve volném čase. Důraz ve zpravodajských relacích je na informace z regionu. 

Programové schéma je koncipováno jako proudové vysílání, strukturované do několika denních velkých bloků (např. Dobré ráno, dopolední program, víkendový program). V těchto blocích ovšem najdete i pořady hudební nebo slovesné, které mají svojí pravidelnou periodicitu. Muziky, muziky(připravuje Jaroslav Kopejtko a 2x/měsičně i Antonín Bulka), folklorní Špalíček (Michaela Vondráčková, Zdeňek Bláha, Miroslav Šimandl, Josef Kuneš, Zdeněk Vejvoda), Hvězdy, hity, legendy (Petr Vacek, Jaroslav Kopejtko a Zdeňek Raboch), Česko - země neznámá, Pochoutky, Hobby magazín, Humoriáda a řada dalších pořadů (podrobný rozpis najdete v sekci program). 

Český rozhlas jako takový si zakládá na správném používání i využívání mateřského jazyka a mluvené slovo je základním prostředkem veřejné služby rozhlasu. Objevuje se v publicistických pořadech (komentáře, fejetony), Náš příběh, Poradíme vám, diskusní podvečerní pořad Co vás zajímá, Hobby poradna, apod. 

V hudební oblasti se ČRo Plzeň zaměřuje na tzv. střední proud, dále na lidovou hudbu (dechovka, folklór) a žánry folk a country. Ve vysílání převažuje česká hudební tvorba od 60. let až po současnost. 

Slovo zábavné provází posluchače denně ve chvilkách humoru nazvané Úsměv, prosím a o víkendu vždy v pořadu Vzpomínky nám zůstanou (moderuje Vladimír Hron), veřejná rozhlasová nahrávka Posezení v divadle (Petr Jančařík), Humoriáda, Hvězdné návraty (Patrik Rozehnal) a Staří holubi se vracejí. 

Slovu uměleckému patří v sobotu v podvečer kulturně-publicistický magazín Horizont nebo literárně-dokumentaristický Kaleidoskop. Magazín věnující se duchovnímu světu s názvem Mezi nebem a zemí mohou posluchači najít v našem vysílání v sobotu po 9.00 hod. 

Český rozhlas Plzeň ve všední dny vysílá v odpoledním čase 14:00 - 16:00 hodin paralelní samostané vysílání zvlášť pro Plzeňský a Karlovarský kraj. Karlovarské studio se v tomto čase začalo v éteru samostatně prezentovat od ledna 2007. 

V rozhlasové budově s vynikajícím technickým zázemím a nahrávacími studii vznikla řada nahrávek od populární hudby, přes díla klasické hudby až po velké rozhlasové hry.  

Budova Českého rozhlasu Plzeň je od roku 2000 chráněnou kulturní památkou.  

Kontaktujte nás

Nejoblíbenější pořady

 • Humoriáda | foto: Ogilvy

  Humoriáda

  Hodina plná humoru na vaše přání.

  Délka pořadu: 56 minut
  Vysíláme: pondělí-pátek 16:04
 • Hraniční znak státní hranice mezi Německem a Českou republikou | foto: Wikimedia Commons

  Sousedé

  Česko-německý magazín pro německou menšinu v Čechách.

  Délka pořadu: 15 minut
  Vysíláme: pátek 19:45
 • Výlety | foto: Pavel Halla, Český rozhlas Plzeň

  Výlety

  Průvodce po nejzajímavějších místech Čech, Moravy a Slezska.

  Délka pořadu: 56 minut
  Vysíláme: sobota-neděle 13:04