O překonání životní krize a věřícím soudním exekutorovi

29. duben 2012
Na křesťanské vlně Plzně

Pořad dnes nabízí dvě různá témata – jednak svědectví mladého muže o překonání životních těžkostí, a jednak rozhovor se soudním exekutorem, který je zároveň křesťanem.

David Kaláč je mladý muž, který prožil ve svém životě dvě kritické situace: těžký úraz a rozpad manželství. Přesto neztratil životní optimismus a chuť žít. Velkou pomocí mu v kritických životních situacích byla osobní víra v Boha.

Druhý host pořadu, Martin Růžička, zastupuje povolání, které u nás nemá dobrou pověst: je soudním exekutorem. Jelikož je však také člověkem věřícím, zajímalo nás, jak je možno toto nepopulární povolání s křesťanskou vírou sladit.

Oba rozhovory připravil Petr Vaďura.

autor: Petr Vaďura
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...