OBRAZEM: Den otevřených dveří Českého rozhlasu Plzeň

9. květen 2017

Přes 1 200 lidí, kteří k nám zavítali, si mohlo prohlédnout 6. května práci zvukařů, moderátorů i rozhlasových režisérů, podívat se do studií i na živé vysílání a potkat se se zajímavými hosty.

Kromě standardních a oblíbených prohlídek rozhlasového zákulisí a našeho muzea jsme pro návštěvníky připravili pestrou skladbu hostů z řad našich spolupracovníků i známých osobností. Tím hlavním byl herec Divadla Járy Cimrmana Miloň Čepelka, který nejprve promluvil v živém vysílání a poté v naší rozhlasové hale podepsal návštěvníkům fotografie a památníky. Návštěvníci se zde setkali také s dietní sestrou Jaroslavou Kreutzbergovou, kuchařkou Mirkou Kuntzmannovou, výživovou poradkyní Dagmar Chmelířovou, rozhlasovým historikem Gabrielem Gösslem, spisovatelem Bohuslavem Balcarem a dalšími.

Návštěvníky potěšil také stánek, ve kterém MUDr. Miroslavem Šuta a náš moderátor Vladimír Šťovíček, kteří společně připravují pořad Zdraví „v cajku“, ochotně odpovídali na otázky spojené se zdravím. Pomocí speciálního přístroje také zájemcům změřili obsah těžkých kovů a objasnili případnou zdravotní závadnost přineseného nádobí a šperků. Pro příchozí si připravili i kvíz a jazykolam.

Malé překvapení si přichystali také herci DJKT Plzeň, pod vedením Lumíra Olšovského. Byla to ukázka z nově uvedeného muzikálu West Side Story. V jiném prostoru našli návštěvníci zase tvůrčí dílnu naší spolupracovnice Lenky Kohoutové nebo taneční vystoupení v dobových kostýmech amerických vojáků.

Nezapomněli jsme ani na malé návštěvníky. Ti se letos poprvé mohli zapojit do natáčení dětského pořadu Ahoj rádio, kde pravidelně odpovídají děti ideálně ve věku mezi 5 až 8 roky. Venku pak pro ně byl připravený skákací hrad, balónky a občerstvení.

Přesvědčte se sami, jak to u nás vypadalo ...

autor: ČRo Plzeň
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.