Oslavy 100. výročí vzniku Československa na Plzeňsku, oprava kostela v Přílezech a nový šéfdirigent Plzeňské filharmonie

23. červen 2018
Horizont

V Horizontu vám představíme chystaný vrchol oslav stého výročí vzniku samostatného Československa v Plzeňském kraji. Osmičkových výročí se týká také výstava v Masných krámech, tentokrát představuje výtvarné umění z období před a po okupaci Československa v roce 1968.

Dále se podíváme na opravu kostela v Přílezech na Karlovarsku a probereme prázdninové nabídky muzeí v Plzni a v Chebu. Představíme nového šéfdirigenta Plzeňské filharmonie a připomeneme výročí básníka Ladislava Stehlíka z Myslívi.

Na závěr probereme letošní prázdninovou četbu zasvěcenou stému výročí narození Miroslava Horníčka. Připravila Petra Kosová.

autor: Petra Kosová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...