Otázky Tondy Procházky z Blovic / 1. část

Zábavnou talk show jsme tentokrát natáčeli v Lidovém domě v Blovicích. Hosty Antonína Procházky byli herec Lukáš Pavlásek a operetní a muzikálová pěvkyně Pavla Břínková.

Zpěvačka Pavla Břínková vzpomíná například na to, že v dětství neměla skoro žádné hudební zázemí a maminka prý dokonce byla proti tomu, aby se stala zpěvačkou. Když si Pavla v 9. třídě podala přihlášku na konzervatoř, rodiče byli ostře proti.

Lukáš Pavlásek se narodil v Humpolci, ale docela náhodou. Maminka prý na konci těhotenství jela za kamarádkou do Humpolce a nakonec tam porodila. Ale rodina je z Prahy a Lukáš celý život žije ve Strašnicích. Poslechněte si další zábavné historky a příběhy.

Druhou část pořadu uslyšíte za týden v neděli 13. března 2022 po 11. hodině.

autoři: Antonín Procházka , iko
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.