Ovoce na grilu. Ugrilujte si žlutý meloun, ananas nebo banán

Že se ovoce na gril nehodí? Tohle tvrzení vám vyvrátíme v dopoledním Apetýtu. A začneme žlutým melounem.

Nejdříve si připravíme marinádu z medu a šťávy z limetky, osolíme a opepříme, plátky melounu bez slupky v marinádě vykoupeme a můžeme grilovat.

Asi nejznámější dobrůtkou na gril z ovocné říše je ananas, báječné ovoce pro letní osvěžení, protože obsahuje z 80 % jen vodu. Před grilováním je dobré plátky ananasu obalit v třtinovém cukru nebo pokapat medem a potom jednoduše ugrilovat z obou stran dozlatova. Labužníci si k horké dobrotě mohou přidat kopeček zmrzliny se šlehačkou, tady sice už nejde o dietní mlsání, ale lahůdka je to božská.

Zkusit můžete i grilované „banánové potěšení“. Jak na to? Zralý banán neloupejte, jen ho podélně rozřízněte tak, aby spodní strana slupky zůstala neporušená, vtlačíme do něj kostky z čokoládové tabulky a tyhle banánové lodičky dáme grilovat. Na grilu se dělá jako poslední, až není teplota příliš vysoká. Před servírováním můžeme banán ještě posypat oříšky a jíme lžičkou přímo ze slupky.

Související

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.