Páteční Noční linka: Žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvaří

1. březen 2024

Vše má svůj čas, řekl by jeden a druhý by dodal: Ono si to sedne. A když se občas budeme řídit i latinským Festina lente a budeme spěchat pomalu, zjistíme, že se žádná kaše nejí tak horká, jak se uvaří.

Vyřešilo se něco, co nejdříve vypadalo jako problém, postupem času samo? Luštění sudoku vám po probdělé noci nešlo a po odpoledním šlofíku jste tuhle vaši víkendovou libůstku doluštili levou zadní? Necháváte věci dozrát?

Na příběhy posluchačů a posluchaček bude i v dnešní Noční lince čekat Borek Kapitančik na telefonu 731 800 900 a na e-mailu linka@rozhlas.cz

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.