Pět desítek lidí má domov v Harmonii
Nový dům s pečovatelskou službou otevřely Dobřany u Plzně. Šestitisícové město získalo 43 bytových jednotek přestavbou bývalých vojenských budov a přístavbou spojovací chodby. Náklady na zřízení nového domu představují 37 milionů korun, z toho 24 miliony přispělo ministerstvo pro místní rozvoj. Nový dům Harmonie poskytne ubytování 49 klientům.
Podle slov místostarostky města Dagmar Terelmešové je sedm bytů bezbariérových pro vozíčkáře ale i ostatní jsou dobře přístupné. Dobřany už jeden dům s pečovatelskou službou mají, tam ale funguje pouze denní služba pečovatelky. V novém domě je pečovatelka k dispozici 24 hodin denně. Díky tomu zde mohli najít svůj vlastní domov i lidé s různými zdravotními problémy a postižením, kteří museli dosud využívat soukromých asistenčních služeb nebo členů rodiny.
Kromě bytů je v domě zázemí pro pečovatelky a společné prostory pro klienty, například vícefunkční místnost-jídelna, která je zároveň zázemím pro terapeutické, společenské a další aktivity klientů. Součástí domu je také místnost pro lékaře, prostory pro masáže, kadeřnictví či pedikúru. Kromě lidí z Dobřan mohlo město nabídnout volné kapacity domu i občanům z jiných míst.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Nesmíte jen reagovat na Babiše a Okamuru, tím nepřesvědčíte dost voličů, vzkazuje Kalousek opozici
-
Nikdo nám nic neřekl a my nemůžeme nic říct, hráči v Karviné o skandálu mlčí. Rozčiloval se jen masér
-
V případu žhářského útoku v Pardubicích padla první obvinění. Pro dva zadržené chce žalobce vazbu
-
Spor okolo Sbormistra? Tvůrci udělali iks chyb, ale jde o výborný film, myslí si výkonný ředitel KVIFF