Plzeňská MHD hlásí změny od 1. září

30. srpen 2021 21:45, aktualizováno

Už ve středu čeká na cestující městské hromadné dopravy v Plzni celá řada novinek. Patří mezi ně například prodloužení linky číslo 11 do Malesic, Radčic a Křimic a také zcela nová autobusová linka z Bolevce do Třemošné, Zruče - Sence a na Bílou Horu.

Trolejbusová linka číslo 11 nyní jezdí od Ústředního hřbitova na Centrální autobusové nádraží. „Od začátku září budou vybrané spoje nově pokračovat přes Radčice do Malesic a Křimic a zcela tak nahradí autobusovou linku 35,“ uvedl mluvčí Plzeňských městských dopravních podniků René Vávro. Toto ustanovení přispívá k bezemisním opatřením provozu MHD.

Ve středu 1. září zahájí provoz nová autobusová linka z Bolevce do Třemošné, Zruče-Sence a na Bílou Horu. Tato linka bude v provozu v pracovních dnech od 6:40 do 14:20. Jedná se zatím o zkušební režim, který potrvá do 12. prosince. Poté se rozhodne, zda bude linka pokračovat nebo bude zrušena. Cestující, kteří budou linku využívat, mohou své připomínky posílat na email info@pmdp.eu.

Od středy bude posílena městská hromadná doprava do plného provozu jak na autobusových, tramvajových i trolejbusových linkách. Nový spoj přibyde na autobusové lince číslo 22 do Koterova. Určité změny v jízdních řádech způsobila výluka tramvajové linky číslo 1 kvůli rekonstrukci trati v Plaské ulici v Bolevci. Výluka potrvá do poloviny listopadu letošního roku. Dopravu nahrazuje autobusová linka.

Zklidnění Americké třídy má kladné dopady

V uplynulém týdnu došlo ke zklidnění Americké třídy. „Už za první týden provozu vidíme, že dopad na plynulost a přesnost MHD je pozitivní ve srovnání s posledním srpnovým týdnem v minulých letech,“ potvrdil René Vávro.

V minulosti zde hromadná doprava pomalu popojížděla v kolonách a její provoz se 7 hodin denně držel na stupni 4. Tento stupeň nebyl minulý týden dosažen ani jednou a minuty zpoždění tedy nepřibývaly tak, jak bylo zvykem.

autoři: Veronika Krátká , Iva Štěpánková | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio