Plzeňský biskup: I v těchto těžkých chvílích máme naději

14. duben 2022

Jaký je rozdíl mezi církví římskokatolickou a pravoslavnou, co znamenají jednotlivé dny Pašijového týdne i válka na Ukrajině. Nejen tato témata zazněla v pořadu.

V pořadu Co vás zajímá jsme přivítali plzeňského biskupa Tomáše Holuba a otce Víta Metoděje Kouta z Pravoslavné církevní obce ve Františkových Lázních.

Velikonoční poselství plzeňského biskupa

Přeji všem požehnané Velikonoce, jejichž jádrem je to, že v okamžiku, kdy věříme v Krista, který vstal z mrtvých, tak i v těchto těžkých chvílích máme naději, která je pevná a která i v situaci, kdy vidíme válku, nás nezklame.

autor: Roman Stupka | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.