Policie v Plzni stále zjišťuje příčiny nevolnosti studentek zdravotní školy

27. září 2023 14:00, aktualizováno

Fakultní nemocnice v Plzni ošetřila v souvislosti s úterní nevolností studentek Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Plzni celkem 60 lidí. 

Policie pokračuje ve vyšetřování případu, dnes s pomocí hasičů například odebírali vzorky a další důkazy, řekla policejní mluvčí Michaela Raindlová. Záchranná služba převezla do fakultní nemocnice původně 22 studentek, další ale jezdili ještě později s rodiči, řekla Levorová. Nikdo nebyl podle úterního vyjádření záchranné služby v ohrožení života.

"V současné době probíhá i nadále ohledání místa události, pokračujeme v zajištění vzorků, které budou následně vyhodnoceny a v rámci prověřování tohoto případu se zabýváme i jeho dalšími okolnostmi," uvedla dnes policie na síti X. "Naše chemická laboratoř dnes opět školu prošla a ani dnes jsme nezjistili žádné látky, které by mohly způsobit problémy," řekl Bareš.

V areálu zdravotnické školy na Karlovarské ulici v Plzni se v úterý odpoledne udělalo nevolno několika dívkám. Podle původních informací tam do vzduchu údajně unikla neznámá látka, hasiči ale ani při opakovaném měření nic nezjistili. Budovu školy ještě před příjezdem záchranářů opustilo kolem 400 lidí. Špatně se nejdříve udělalo jedné dívce a následně dalším na více místech školy.

Záchranáři později uvedli, že ošetřili v areálu školy 22 dívek a dalších šest v MHD na různých místech města. "U všech jsou pozorovány stejné zdravotní obtíže - slabost, nevolnost, pocit na omdlení," uvedla v úterý mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. Na akutní příjem fakultní nemocnice na Lochotíně, na tamní dětskou kliniku a do fakultní nemocnice na Borech převezly sanitky od zdravotnické školy 16 dívek a dalších šest z různých míst ve městě, pět dívek záchranáři ošetřili a předali rodičům.

autor: Lukáš Milota | zdroje: Český rozhlas Plzeň , ČTK
Spustit audio