Pondělní Noční linka: Tři adventní neděle před námi

28. listopad 2022

Jak prožíváte adventní čas? Máte už doma koupený adventní věnec nebo jste si ho sami vyrobili? Jak si zdobíte svůj byt či dům? Máte rádi přírodní výzdobu nebo dáváte přednost novodobým moderním trendům?

Smýčíte, leštíte, myjete okna, aby se vše lesklo čistotou nebo si tento čas umíte užívat v pohodě a v poklidu? Pokud ano, tak jaká činnost je vám v tuto dobu blízká? Chodíte například na adventní koncerty? Navštěvujete adventní trhy pro jejich atmosféru, dopřejete si svařené víno? Setkáváte se s přáteli?

Advent je začátek liturgického roku, období čtyř neděl před vánočními svátky. Je to doba radostného očekávání příchodu Spasitele, duchovní přípravy na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti. Dříve byla doba adventní zároveň dobou postu, kdy byly zakázány zábavy, svatby a hodování. Jednu adventní neděli máme za námi, ale tři nás do Štědrého dne ještě čekají.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.