Pondělní Noční linka: Zvířecí útulky

17. leden 2022

Máte osobní zkušenost se zvířetem z útulku? Proč jste se rozhodli vzít si zvíře z útulku? Znali jste jeho historii? Kde bylo zvíře předtím, než se do útulku dostalo, jak se s ním zacházelo? Vybralo si vás zvíře samo, tzv. na první pohled? Jak jste soužití zvládli, jste spolu v jedné domácnosti stále? Dostalo se k vám zvíře jiným způsobem, zatoulalo se k vám z terénu opuštěné zvíře?

Zvíře jako každý živý tvor potřebuje péči a naši lásku. Jak říkal můj tatínek, o zvířátko se musíš starat každý den, i v sobotu a v neděli. Před časem se k nám zatoulala opuštěná kočička, která po pěti měsích přivedla před zimou i tři koťata. Zatím se o ně staráme o všechny, ale koťatům budeme muset najít časem nový domov. Budu se těšit na vaše zkušenosti se zvířaty z útulku i s těmi, která se k vám dostala jinými cestami.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.