Poslechněte si hymnu ČRo Plzeň v podání Václava Noida Bárty

3. prosinec 2020 15:00

Hudba, z které na vás dýchne krása bigbandových orchestrů, zábavný text ušitý na míru plzeňskému rozhlasu a více než příjemný hlas. To jsou ingredience, z kterých vznikla rozhlasová hymna Správně naladěni. Všem, kteří mají Český rozhlas Plzeň rádi, má připomenout jeho bohatou tradici, která se tvoří už celých 75 let.

Hudbu a hudební režii měl na starost Dalibora Bárta, text pochází z dílny Václava Bárty st. a rod Bártů doplnil ještě Václav Noid Bárta, který skladbu nazpíval. Hudbu nahrál Třemošenský laskavý orchestr Tremolo.

Dalibor Bárta

Dalibor Bárta je na výsluní hudebního života západních Čech už mnoho let. Je dirigentem orchestru muzikálu Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni, učí hru na klarinet a dudy v Základní umělecké škole v Třemošné. Tam také založil a řídí vynikající orchestr Tremolo, který je nejen trojnásobným vítězem celostátních soutěží Ministerstva školství, ale i laureátem Národní rozhlasové soutěže Concerto Bohemia v letošním roce. 

Václav Bárta starší, který napsal k naší rozhlasové hymně text, pochází z Hromnice u Plzně. Je režisérem, dramatikem, básníkem, scenáristou, zpěvákem a skladatelem. Je mimo jiné autorem textu slavné písničky Jdu cestou necestou z pohádky Princezna ze mlejna.

Zpěváka Václava Noida Bártu nemusíme ani představovat. Je to jedna z největších současných muzikálových hvězd. Hrál a zpíval v muzikálech Jesus Christ Superstar, Carmen, Sestra v akci, Hamlet, Aida, Excalibur nebo Bonnie & Clyde. Václav Bárta st., autor textu Správně naladěni, je jeho otec. Dirigent Dalibor Bárta je Noidův bratranec.

Orchestr Tremolo nahrává hymnu ČRo Plzeň

Refrén písně si společně s orchestrem Tremolo a Václavem Noidem Bártou měli zazpívat a nahrát také lidé, které znáte z vysílání – moderátoři, zprávaři, redaktoři a další, kteří se starají o bezchybný chod stanice. Vzhledem ke koronavirové situaci ale nebylo možno tuto část realizovat. Počkáme na příznivější dobu, ve studiu se opět sejdeme a sborový refrén určitě dotočíme.

autor: iko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio