Přinesou klid a teplo. Jaké jsou účinky sdílení postele s domácím mazlíčkem?

30. červen 2023

Patří psí domácí mazlíček do postele? Podle odborníků to má uklidňující účinky a přispívá to k rychlejšímu usínání. Pokud hladíte psa nebo kočku, dokáže to odplavit smutek a stres.

Je pravdou, že pes, který sdílí s páníčkem postel, je také poslušnější a oddanější – to se následně hodí při výcviku a učení povelů. Benefit, který oceníte hlavně v chladných dnech, je přirozené teplo. Ostatně hluboký kvalitní spánek je klíčem k celkovému zdraví.

Asi vás napadá otázka co s všude přítomnými psími chlupy. Pravidelné vysávání nebo praní lůžkovin je nutností, a pokud se chlupy dostanou do hůře přístupných míst (například mezi matrace), použijte gumové úklidové rukavice, chloupky se na ně nalepí a jdou snadnou odstranit.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.