Selský dvůr U Matoušů nabídl edukační zdravotní program pro školáky

20. červen 2024 19:51

Jak ošetřit odřené koleno po pádu na hradě nebo zámku. I takové věci se učili školáci z plzeňských základních škol v Selském dvoře U Matoušů. Správci památky připravili speciální edukační program ve spolupráci se střední zdravotnickou školou.

Zdravotnický program pro děti v Selském dvoře U Matoušů

Upadnout a odřít si koleno, podvrtnout kotník nebo dostat žihadlo od včely. Takové věci se můžou stát kdekoliv – i při návštěvě nějaké historické památky. Umět tyto úrazy ošetřit se v uplynulých dnech učily děti ze základních škol v Selském dvoře U Matoušů v Plzni-Bolevci. Speciální edukační program nazvaný „Kdo je připraven, není překvapen" tam pro ně připravili správci památky a plzeňská střední zdravotnická škola.

Zdravotnický program pro děti v Selském dvoře U Matoušů

Děti se ve dvoře dozvěděly, jak se starat o pokožku po štípnutí hmyzem, vyzkoušely si resuscitaci, obvazové techniky a také si poslechly, jaké jsou zásady zdravého životního stylu. Na konci obdržely drobné dárky a také barevné certifikáty. Školáci byli z náplně programu nadšení, nicméně tento nápad kvitovali i zástupci střední zdravotnické školy. „Jsme moc rádi, že si zde mohou naši studenti vyzkoušet, jaké je učit někoho dalšího,“ prozradila paní učitelka Alena Štrblová. „Cvičí je to v trpělivosti a ukazuje, že každý člověk je jiný. Bude se jim to hodit, až nastoupí ve třetím ročníku na praxi.“

Programem si U Matoušů prošla už skoro stovka školáků.

autoři: Martina Klímová , abk | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio