Sobota: Rituály a (zlo)zvyky

15. únor 2014

Jaké jsou vaše rituály, kterými vzýváte štěstí? Existuje nějaký zvyk, eventuálně zlozvyk, který vás provází životem? Pokoušeli jste se ho zbavit?

Mnoho pošetilých věcí se zrodí v lidských hlavách. Někdo se třeba za nic na světě nevrátí domů, ať by tam zapomněl cokoliv, protože to přináší neštěstí - těch rituálů a zvyků je hodně a mnohdy zásadním způsobem ovlivňují lidské životy. Stejně jako zvláštní kategorie - zlozvyky.

Svůj příběh můžete napsat na této stránce nebo zatelefonovat Romanovi po 23.hodině přímo do vysílacího studia na číslo 731 800 900.


autor: Roman Stupka
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...