Sobotní Noční linka: Sen, na který nezapomenu

11. březen 2023

Říká se, že sny jsou zážitkem vjemů či iluzorních hlasů, které se ve vaší hlavě vytváří mozkem během spánku v okamžiku, kdy sníte. 

Sny jsou většinou události, které jsou v realitě nemožné či málo pravděpodobné a jsou mimo vaši kontrolu, tzn. ať už chcete nebo ne, nedokážete jim nijak v tu chvíli zabránit. Během jednoho okamžiku se ocitnete klidně na druhé straně planety či ve smyšleném světě.

Někoho trápí divoké sny nejvýše jednou do roka. Někoho každý měsíc. Někdo si sny nepamatuje a někdo se dokonce výkladem snů zabývá. Jak to máte vy? Je nějaký sen, na který nikdy nezapomenete? Zdály se vám jako malým sny, které si byly něčím podobné? Znáte někoho, kdo je náměsíčný? Víte, jak dlouho trvá jeden sen?

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.