Stavba izraelské Plazy má asi poslední šanci
Projekt obchodně-zábavního centra za 1,2 miliardy korun v centru Plzně, jehož stavba se už dva roky posouvá, získal opět reálné obrysy. Izraelská firma Plaza dnes radnici potvrdila, že souhlasí se vším v dodatku nájemní smlouvy k areálu bývalého výstaviště. Pokud zastupitelstvo dodatek nájemní smlouvy schválí, musí Plaza získat stavební povolení do jednoho roku a za dalších 15 měsíců stavbu dokončit. Do měsíce od podpisu dodatku musí dále předložit studii úprav spodní poloviny areálu za řekou, kde má vzniknout zóna pro odpočinek a volný čas. Radnice by ji pak buď do konce ledna schválila, nebo by do dvou měsíců navrhla vlastní využití a Plaza by ho musela akceptovat.
Kvůli neplnění původních termínů stavby už mohlo město vypovědět Plaze 2,5 roku starou smlouvu na devětadevadesátiletý pronájem 7,4 ha pozemku bývalého výstaviště. Obě smluvní strany se však dohodly na prodloužených termínech výstavby s tím, že Plaza uhradí radnici desetimilionovou pokutu.
Plaza, která neustále posouvala termíny, má podle svého zástupce Marka Milosavljeviče stále zájem centrum otevřít v roce 2007. Jeho hlavní částí bude třípodlažní budova s kinem se 600 místy, centrum zábavy s bowlingem a 105 obchodů.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Byl to prodemokratický protest, ne antibabišovský, říká Fendrych. Korecký: Rozhodují volby, ne menšina
-
Vládní poslanci chtějí omezit pravomoci prezidentovi. ‚Je to přitažení opratí,‘ hodnotí politolog Kopeček
-
50 litrů až do odvolání. Slovinsko zavádí omezení při tankování, důvodem je nedostatek paliv
-
ŽIVĚ: V Praze se prodlužuje, Dynamo má postupový mečbol. Radiožurnál Sport vysílá přímý přenos