STO na sto způsobů

Stomatolog ze Stockholmu zvukařem v rozhlase? Velké rozhlasové výročí dává zelenou i takovým příběhům

Rozhlasovou stovku si letos připomíná i přehnaně čistotný Estonec Gusta. Mezi rozhlasáky byste ho ve skutečnosti hledali marně. V originálním blahopřání někdejší televizní hlasatelky Marie Tomsové, která s Českým rozhlasem řadu let spolupracuje, ale nechybí.

stojně postávám ve stoji spatném v prostoru pro stojany rozhlasových mikrofonů a - proslulá svou prostořekostí - prostoduše volám ostošest na zvukaře do studia... dost bylo prostojů - Gusto, zkus to!

A nastojte!

Stoickým výrazem prostoupený a přehnaně čistotný Estonec Gusta, původně snad stomatolog ze Stockholmu či Kostomlat, poodstoupí a - přestože sám trochu postonává - do stolu s mikrofony brusnou pastou hrdě vrývá své kastovní přání: Nechť Stoupá tvůj hlas vysoko nad stožáry, stoletý český rozhlase ! Já jsem s to tomu pomoci!

A já se jako stoprocentní stoupenec rádia ráda připojuji.

Vaše Marie (S)Tomsová

Spustit audio

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.