Středeční Noční linka: Cestovatelské sny

28. únor 2024

Měli jste, nebo máte nějaké cestovatelské sny? Které se vám splnily, nebo které na své splnění teprve čekají, nebo už se třeba nikdy nesplní?

Snít je krásné, ale hlavní je, si tyto sny plnit. Jsme generace, pro kterou nebylo cestování samozřejmostí. Dříve se ponejvíce cestovalo s dětmi po tehdejším Československu a za hranice jen tam, kam umožňoval komunistický režim. Pro mnoho lidí byla první cesta „za hranice snů“ velký svátkem a splněným snem. Po Sametové revoluci 1989 jsme si konečně mohli začít plnit cestovatelské sny. A co vy? Splnili jste si nějaké cestovatelské sny?

Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.