Středeční Noční linka: Dovolená s rodinou versus dovolená bez rodiny

24. srpen 2022

Jak trávíte či jste trávili vaši dovolenou, s rodinou nebo jste jezdili odděleně? Měli jste společnou dovolenou i jste si dopřáli jezdit odděleně, například s nějakým sportovním klubem? Domníváte se, že dovolená by měla být výhradně s členy rodiny nebo uznáváte i druhou možnost? Trávíte vaši dovolenou aktivně nebo jste příznivci lenošení s knihou na sluníčku, například u moře? Jaké letní aktivity patří mezi vaše oblíbené?

Vybaví se mi dětská léta, kdy jsme s rodiči jezdili na dovolenou zásadně jako rodina. Rodiče byli velmi aktviní turisté, naštěstí jsme byli naladěni všichni na stejnou strunu. Nasnídali jsme se a vyrazili na celý den na pěší túru. Moc ráda na dětství a na společné dovolené vzpomínám.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.