Stříbro má opravené náměstí, v pátek se otevře veřejnosti

13. červen 2013

Město Stříbro dokončilo opravu náměstí. Rekonstrukci za více než 46 milionů korun z velké části pokryla evropská dotace. Na opravu náměstí čekali Stříbrští desítky let a dlouho o rekonstrukci diskutovali.

Po dvou letech skončila rekonstrukce náměstí ve Stříbře. V rámci první etapy vznikla na ploše náměstí nová dlažba, řidiči si musí zvyknout také na nové dopravní řešení a méně parkovacích míst.

V letních měsících mohou místní i turisté využít také nové trysky a další vodní prvky. Kolik rekonstrukce Masarykova náměstí stála, upřesnil šéf hospodářsko-investičního odboru stříbrské radnice Zdeněk Botek:

„Když to shrnu včetně realizačních projektů, technického dozoru investora, všech věcí, které byly financovány z EU a státní dotace, tak celková částka by 46 406 648 korun včetně daně z přidané hodnoty. Termín dokončení projektu byl dodržen, takže všechno bylo v pořádku.“

Na opravu náměstí čekali Stříbrští desítky let a dlouho o rekonstrukci diskutovali.

Nová kompletně vydlážděná plocha s tryskami a dalšími vodními prvky se některým občanům nelíbí. Starosta Stříbra Bohuslav Červený je s opravou spokojený, i když i on měl a má některé pochybnosti a řadu věcí by prý vyřešil jinak:

„Město dostává v roce, kdy slaví 830 let své existence, nádherné náměstí. Kdy architekt se snažil, aby to odpovídalo historickému rázu města. Po čase si zvykneme i my, co jsme měli připomínky. Navíc je tzv. termín udržitelnost projektu a dotace. Takže i potom, jestli dodržíme lhůtu 5 let, můžeme něco, co se nám nelíbí a co bychom viděli jinak, zapracovat.“

Slavnostní otevření náměstí ve Stříbře se koná v pátek v 16 hodin. V sobotu náměstí ožije městskými slavnostmi.

autor: lum
Spustit audio