Sušice nabízí hned několik míst ke koupání

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bazén v Sušici

Krytý bazén v Sušici láká lidi ať je zima nebo horko. I když je zde ještě koupaliště a taky řeka, kterou vyhledávají spousty lidí, krytý bazén má největší návštěvnost právě během prázdninových měsíců. Láká na zábavné atrakce a taky tam jezdí lidé, kteří tráví dovolenou na Šumavě.

V sušickém bazénu je několik atraktivních vodních prvků. Například tobogán, který má délku 78 metrů. Tubus je veden i mimo objekt bazénu a má samostatné dojezdové koryto. Nezapomenutelná jízda je navíc zpestřena o světelné efekty s velkým množstvím barev.

Bazén má jedinečnou technologii simulace říčního proudění - divoké vody. Díky tomu se může změnit v umělý vodácký kanál a stát se tak ideálním prostorem pro zimní trénink nejen kanoistů a kajakářů, ale i hasičů nebo záchranářů. V zábavním bazénu ve tvaru ledviny můžete vyzkoušet i vodní houpačku, masážní trysky a chrliče vody. Klasický plavecký bazén má na délku 25 metrů a čtyři plavecké dráhy.

Tisíc lidí denně

„I když je počasí hodně teplé, je tu spoustu lidí. Nepálí tady sluníčko a rodiče hlavně s malými dětmi chtějí raději krytý bazén,“ řekla vedoucí kontaktu se zákazníky Anna Rousová. „Největší návštěvnost jsme loni o prázdninách zaznamenali v srpnu. Bylo deštivo a denně přišlo 900–1000 lidí. Venkovní koupaliště má podobnou návštěvnost,“ doplnila.

Sušické venkovní koupaliště prošlo před pěti léty kompletní rekonstrukcí. Jsou zde dva bazény, skluzavka, vodní hřiby a na suchu několik hřišť

Nutno podotknout, že obyvatelé a návštěvníci Sušice nedají dopustit ani na koupání v řece. Otava sice patří mezi studenější toky, ale koupání v ní představuje dokonalé splynutí s přírodou. A to lidé oceňují nejvíce.