Úterní Noční Linka: Co pro vás znamená hudba?

6. prosinec 2022

Máte píseň, skladbu, která pro vás hodně znamená? Se kterou vás pojí krásný zážitek? Jak ovlivnila hudba v životě vás a kdy vám nejvíc pomohla? Co rádi posloucháte a kdy? Možná sami hrajete na hudební nástroj? Na jakém hudebním žánru jste vyrůstali a co posloucháte teď? Jaký vliv má hudba na vaši psychiku? Znáte někoho, kdo hudbu skládá? Čím je takový člověk výjimečný?

„Hudba je zjevení vyššího rozumu a moudrosti,“ řekl Ludwig van Beethoven. „Hudba velmi prospívá zdraví, když ji náležitě užíváme,“ uvedl Pythagoras. Nebo Platón: „Hudba a rytmus nacházejí cestu k nejskrytějším místům duše.“

Citátů o hudbě je spousta. Hudba je jedním z nejkrásnějších darů. Je útěchou pro zarmoucené lidi, probouzí city, upokojí srdce, občerství, osvěží. Každý máme jiný hudební vkus, který se navíc během života může měnit a my přicházíme na chuť i žánru, který bychom třeba před lety zatracovali.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.