Úterní Noční linka: Kdybyste mohli pozvat na večeři jednu slavnou osobnost (ať už současnou nebo z historie), kdo by to byl?

26. září 2023

Kdybyste mohli na večeři pozvat jednu slavnou osobnost, kdo by to byl a co vás na něm/ní fascinuje? 

Byla by to nějaká slavná herečka nebo zpěvák? Byla by to osobnost česká nebo zahraniční a současná nebo z historie? Jaký by byl váš ideální scénář večeře s touto osobností? Místo, jídlo, atmosféra?

Co byste si přáli prodiskutovat nebo se dozvědět? Jaké otázky nebo téma by vás zajímaly nejvíce? Jak si myslíte, že by tato setkání mohla obohatit vaše myšlení a životní perspektivu? Jaký vliv má tato slavná osobnost na váš životní příběh? Co vás vede k tomu, že si vybíráte tuto konkrétní osobnost pro tuto večeři?

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.