Úterní Noční Linka: Měli jste/máte svoji dobrou partu?

24. leden 2023

Měli jste v děství svoji partu kamarádů, kamarádek, se kterými jste trávili čas? Kluci dělali rošťárny a podnikali dobrodružné výlety. Děvčata si svěřovala svá tajemství a společně pokukovala po chlapcích. A vydržela vám parta do dospělosti? Našli jste v dospělosti novou partu přátel, se kterými se dá leccos prožít?

Před 115 lety sir Robert Baden Powell založil ve Velké Británii první chlapeckou skautskou skupinu na světě The Boy Scouts. A na prvním skautském táboře se mu pak potvrdilo, že děti, i když mají mezi sebou velké společenské rozdíly, si rozumí a hrají si spolu jako bratři.

Skautské hnutí se rozšířilo do celého světa. Mezi skauty bývá dobrá parta a to je něco, co mladé přitahuje. Možná, že právě vás skauting minul, ale přesto jste svoji prima partu jako mladí i jako dospěli měli a nebo máte. Co jste společně s partou prožili?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...