Úterní Noční Linka: Měli jste/máte svoji dobrou partu?

24. leden 2023

Měli jste v děství svoji partu kamarádů, kamarádek, se kterými jste trávili čas? Kluci dělali rošťárny a podnikali dobrodružné výlety. Děvčata si svěřovala svá tajemství a společně pokukovala po chlapcích. A vydržela vám parta do dospělosti? Našli jste v dospělosti novou partu přátel, se kterými se dá leccos prožít?

Před 115 lety sir Robert Baden Powell založil ve Velké Británii první chlapeckou skautskou skupinu na světě The Boy Scouts. A na prvním skautském táboře se mu pak potvrdilo, že děti, i když mají mezi sebou velké společenské rozdíly, si rozumí a hrají si spolu jako bratři.

Skautské hnutí se rozšířilo do celého světa. Mezi skauty bývá dobrá parta a to je něco, co mladé přitahuje. Možná, že právě vás skauting minul, ale přesto jste svoji prima partu jako mladí i jako dospěli měli a nebo máte. Co jste společně s partou prožili?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová