Úterní Noční linka: Svatba s příchutí komedie

11. červenec 2023

Měl to být slavnostní a důstojný den ve vašem životě a svědek se na radnici dostavil ve fotbalovém dresu? Zástupy příbuzných přihlížely, jak se novopečenému manželovi zakutálel snubní prsten mezi kostelní lavice?

Nevěstina róba byla na poslední chvíli doplněna o závoj, který měl skrýt tvář napuchlou štípanci? Situací, kdy svatba získala nádech komedie, lze najít desítky. Borek Kapitančik v dnešní Noční lince bude společně s posluchačkami a posluchači právě o nich hovořit.

Vaše příběhy o veselohrách, které měly původně být jen svatbami bude i dnes přijímat telefonní linka 731 800 900, e-mail linka@rozhlas.cz nebo webový formulář níže.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.