Úterní Noční linka: Veselé a třeba i trochu jiné Vánoce

25. prosinec 2018

 Kdy jste prožili opravdu veselé Vánoce? Jaké humorné příběhy takové Vánoce provázely? Donutili vás někdy okolnosti být na Štědrý večer jinde než u domácího stolu? A nebo jste si třeba dobrovolně zařídili  svátky jinak než v teple domova? 

Znám řadu rodin, pro které je prožívání vánočních svátků a hlavně příprava na ně velkým stresem, který zpravidla vrcholí které právě prožíváme a kterým směřujemehádkou a prohlášením:"Ať už jsou ty svátky za námi!" O předvánočním a vánočním období Dave Barry kdysi humorně napsal : „V dávných dobách, kdy se tomuto období ještě neříkalo 'nákupní sezóna', nazývali ho křesťané Vánoci a chodili do kostela; Židé mu říkali chanuka a chodili do synagogy; ateisté chodili na večírky a opíjeli se. Lidé míjející se na ulicích si pak říkali: 'Veselé Vánoce!', 'Veselou chanuku!' nebo v případě ateistů 'Pozor na ten sloup!'." Ano, také s dávkou laskavého humoru můžeme pohlížet na Vánoce. Zažili jste také vy někdy opravdu veselé Vánoce? A trávili jste někdy Vánoce jinak, než je zvykem, tedy v kruhu rodinném u Štědrovečerního stolu? Prožili jste někdy netradiční Vánoce?

autor: zos
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.