Úterní Noční linka: Vezmeme to zkratkou

22. září 2020

Jaké máte zkušenosti se zkratkami při cestování? Zabloudili jste někdy? Co jste při tom prožívali? Jak se vám podařilo najít cestu?

"Vezmeme to zkratkou!" Takhle nejčastěji začínají při cestách anabáze, při kterých nejenže neskončíte v cíli dřív, ale třeba v něm neskončíte vůbec. Protože zkratka vede jinudy, než jste si mysleli, protože se cesta stočí jinam než jste předpokládali a nebo protože v mapě jste koukli o pár milimetrů jinam. A pak bloudíte a bloudíte, a jste rádi, když před setměním dojdete někam k civilizaci. Zabloudit se dá snadno v mlze, v cizím městě, v neznámé budově a zabloudit se dá dokonce i se spolehlivou GPS navigací. A vždycky je to velký adrenalin a dobrodružství. Vzpomínáte, kdy jste naposledy pořádně bloudili? 

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.