V Plzni začíná festival stepu

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Plzeňský festival stepu na náměstí Republiky

Více než stovka stepařů vtrhne dnes na plzeňské náměstí Republiky a předvede společně flash mob The Greatest Show. Stepování pod širým nebem je součástí 6. ročníku Plzeňského festivalu stepu.

Přehlídka toho nejlepšího, co nabízí současný step, začala už včera v ulicích města a potrvá až do neděle. Vrcholem bude sobotní Galavečer v Měšťanské besedě za účasti českých i mezinárodních hvězd. Chybět nebudou workshopy a stepování si mohou pod vedením profesionálů vyzkoušet i zájemci z řad veřejnosti. „Páteční flash mob začíná v 17 hodin, skladba The Greatest Show trvá přibližně 5 minut a v 17:15 ji ještě jednou zopakujeme. Na náměstí by se nás mělo sejít kolem 140, to je také počet desek, na kterých budeme stepovat. Povrch náměstí není pro stepařské boty ideální, už vloni jsme si ale vyzkoušeli, že za pomoci speciální desky, kterou bude mít každý stepař, tu můžeme naši skladbu předvést,“ řekla Kamila Borovská z plzeňského Step by Step studia, které festival organizuje. Společné představení stepařských studií bude k vidění v sobotu v 10:30 na pódiu U Branky.

Čtěte takéMatěj a Tonda Borovští stepují od sedmi let

Společná skladba The Greatest Show zazní také na závěr sobotního Galavečera, který budou letos moderovat Roman Vojtek s Petrem Borovským. V programu se vystřídají choreografie domácího Step by Step studia s choreografiemi hostů, studií TS Andrea Praha, Avalanche Hradec Králové, TIP TAP Varšava, Shuffles Plzeň nebo Dance EB Říčany. Mezi zahraničními hvězdami budou kromě herečky, tanečnice a hudebnice Chris Matallo z Brazílie a Španěla Rubena Sancheze i Kira von Kayser z Německa nebo ukrajinský stepař žijící v Praze Igor Bezdieniezhnykh, který má na svém kontě stříbrnou medaili z Mistrovství světa.

Chris Matallo

Igor Bezdieniezhnykh povede také stepařský workshop pro veřejnost, na který mohou přijít všichni, kdo si chtějí stepování vyzkoušet. „Každý, kdo si bude chtít vyzkoušet step, tak může, pod vedením zkušených stepařů a zcela zdarma. Zveme zájemce v každém věku, třeba v našem studiu máme stepaře od 4 do 70 let,“ podotkl Petr Borovský z produkce festivalu. Workshop se koná v sobotu 18. 5. ve 13 hodin ve Studiu v Depo 2015, na místě budou k zapůjčení stepařské boty.

Program:

17. 5. 17:00 náměstí Republiky – flash mob
18. 5. 10:30-13:00 U Branky – představení stepařských studií
          13:30-14:30 U Branky – Pavel Paur & Company – koncert plzeňské kapely
          13:30-14:30 Depo 2015 – stepařský workshop pro veřejnost (vede Igor Bezdieniezhnykh)
          19:00-21: Měšťanská beseda – galavečer
19. 5. 10:00-13:30 Měšťanská beseda – stepařský workshop pro pokročilé (vede Ruben Sanchez)

Podrobný sobotní program stepování U Branky najdete zde.

Spustit audio
autoři: Petra Kosová , Michaela Svobodová | zdroj: Český rozhlas Plzeň