V sérii mezi Spartou a Plzní řádí oba kapitáni. Nepřekvapuje mě to, říká plzeňský Svoboda

7. duben 2016

Zatímco hokejisté Liberce už v poklidu sbírají síly na finále play-off, o jejich soupeři stále není jasno. Víme jen tolik, že k pátečnímu šestému utkání semifinálové série v Plzni budou hráči Sparty nastupovat v lepší náladě než domácí tým, protože díky včerejšímu vítězství 6:1 vedou na zápasy 3:2.

„Naše mužstvo je schopné se za jakéhokoli stavu zvednout a hrát dál,“ pochvaloval si po čtyřech zápasech semifinálové série plzeňský sportovní manažer Tomáš Vlasák. Včerejší duel v Praze byl ovšem nepříjemnou výjimkou potvrzující pravidlo.

„Sparta byla lepším týmem, měla lepší pohyb, výborně kombinovala a měla skvělé přesilovky,“ musel konstatovat plzeňský trenér Michal Straka.

Naděje Západočechů na úspěch pohřbil svými dvěma góly velezkušený kapitán domácího týmu Jaroslav Hlinka. Ten je v play-off stejně nepřehlédnutelnou postavou jako jeho plzeňský protějšek Ondřej Kratěna.

„Ondra i Jarda prokazují každým zápasem svoje kvality. Je u nich vidět obrovská zkušenost. Vědí, kdy jít do souboje nebo kdy si naopak počkat, jestli puk někde vypadne. Mě osobně jejich výkony nepřekvapují,“ okomentoval hru obou kapitánů plzeňský útočník Tomáš Svoboda.

Samotný Jaroslav Hlinka přiznává, že tvrdě hrané, vyhecované zápasy play-off nejsou jeho nejoblíbenější parketou.

„Chtěli jsme samozřejmě odpovědět na hru, kterou Plzeň předváděla v tom posledním zápase. Jsem rád, že jsme se jim minimálně vyrovnali a ukázali jsme, že umíme hrát taky důrazný hokej,“ chválil svůj tým kapitán Sparty.

I on tuší, že i v pátečním šestém semifinále v Plzni se na ledě bude jiskřit.

„Z hromadné strkanice bych asi neuhnul, ale radši se budu držet hokeje,“ usmíval se Hlinka. Zklamání ze včerejší porážky musí být na straně Plzně velmi rychle vymazáno z paměti.

„Doma budeme chtít vyhrát. Jestli pak sedmý zápas budeme hrát doma, nebo venku nehraje roli, nervy budou na obou stranách stejné,“ uzavírá Tomáš Svoboda.

autoři: apr , Stanislav Zbyněk
Spustit audio