Velké finále naší vánoční soutěže je za námi

21. prosinec 2016

28. listopadu odstartovalo první základní kolo adventní soutěže Jazykolamy, ve které své síly porovnávali zaměstnanci Českého rozhlasu Plzeň s posluchači. Za rozhlasový tým v patnácti kolech postupně nastoupili redaktoři, moderátoři a zprávaři. Posluchačské řady hájili Plzeňáci i zástupci z dalších měst Plzeňského kraje.

Ze základních kol vzešlo 15 semifinalistů, z nichž 12 se zúčastnilo velkého finále v rozhlasovém studiu (tři se ze zdravotních důvodů omluvili), kde byla soutěž slavnostně zakončena. Všichni soutěžící si mohli užít hodinu vysílání s Vladimírem Šťovíčkem a jeho hostem Petrem Jančaříkem a nahlédnout tak do rozhlasové kuchyně.

Celkový vítěz vzešel v průběhu vysílání z tipovací soutěže. V té na otázku „Kolik písniček zaznělo na vlnách Českého rozhlasu Plzeň o letošní zlaté neděli v čase mezi 5:00 a 12:00?“ nejpřesněji odpověděla paní Marie Vitáková z Plzně, která díky tomu získala z rukou ředitele plzeňského studia Zdeňka Levého hlavní cenu - víkendový pobyt pro 2 osoby v Konstantinových Lázních.

Druhý nejbližší tip napsala paní Zuzana Schmoranzová z Plzně. Ta si jako odměnu odnesla pohodlný sedací vak s logem Českého rozhlasu. Třetí cenu - knihu Přírodní divy světa, převzal od Petra Jančaříka pan Václav Košan z Novotinek u Nepomuku, jehož tip byl třetím nejbližším. A ani ostatní účastníci finálového kola neodešli s prázdnou. Každý z nich si totiž odnesl tašku plnou předmětů s logem Českého rozhlasu Plzeň.

Vítězce blahopřejeme, ostatním soutěžícím děkujeme za účast a těšíme se na podobné setkání s vámi, našimi posluchači, při některé z dalších soutěží.

Podívejte se, jaká byla atmosféra velkého finále

Velké finále naší vánoční soutěže je za námi - dopoledne se finalisté utkali o hlavní ceny (včetně víkendového pobytu v Konstantinových Lázních) přímo v živém vysílání. Všem výhercům moc gratulujeme! :-)

Zveřejnil(a) Český rozhlas Plzeň dne 21. prosinec 2016
autor: Hana Plassová
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?