Vrátím se, abych tě znovu mohl milovat

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Scorpions

Německá rocková legenda, skupina Scorpions, působí na světových pódiích už 56 let a stále se nachází ve výtečné formě. Proslavila se hlavně svými rockovými baladami.

Scorpions jsou německá hardrocková skupina založená v roce 1965 v Hannoveru kytaristou Rudolfem Schenkerem. Jsou jednou z nejznámějších a nejdéle hrajících rockových skupin. trvalo jim 15 let, než se stali německou senzací. Scorpions se stali synonymem pro melodický heavy metal, včetně mocných rockových balad.

Scorpions už několikrát oznámili své poslední turné. A to by byla škoda, není typičtějšího představitele stadiónového rocku. Za svojí kariéru si Scorpions vyzkoušeli rozmanité metody tvorby - od spolupráce s Berlínskou filharmonií, přes elektronické experimenty na albu, až po čistě akustickou desku. Ale světovou popularitu jí přinesly právě její pomalé písně. Wind Of Change, Still Loving You, Send Me An Angel nebo Always Somewhere, kterou jako Chci být s tebou jen od bubeníka Jaromíra Černého přezdívaného Čombe hrála v osmdesátých létech skupina Vejce. V originálu Klaus Meine zpívá Vždy mi někde chybíš, ať jsem kdekoliv. Vrátím se, abych tě znovu mohl milovat.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.