Aneta Langerová slaví 35. narozeniny

26. listopad 2021

V roce 2004 vyhrála první ročník soutěže Česko hledá superstar. Svou šanci využila na sto procent, dnes je uznávanou zpěvačkou s vlastním repertoárem a dobrým manažerským zázemím.

Aneta Langerová je česká zpěvačka, která v červnu roku 2004 jako sedmnáctiletá zvítězila v prvním ročníku soutěže Česko hledá Superstar a díky tomu jí vyšlo v září téhož roku album s názvem Spousta andělů. Vystudovala obchodní akademii v Praze a v letech 2005 a 2006 zvítězila v kategorii zpěvaček v soutěži Český slavík.

Rodiče zřejmě měli o její budoucnosti jiné představy, ve svých čtyřech letech dostala svoji první tenisovou raketu, ale všem bylo jasné, že má i hudební talent. Do lidové školy umění chodila na klavír a na kytaru a ve sboru Jiřího Bardy v Říčanech zpívala i sólově. Ve čtrnácti letech se stala součástí kapely Spolek přátel bigbítu. Pak vyhrála soutěž DO-RE-MI, dostala se do finále Rozjezdů pro hvězdy a v červnu 2004 zvítězila v soutěži Česko hledá Superstar. Během následujících čtyř alb se proměnila v sebevědomou zpěvačku. Zbavila se nálepky „ta ze SuperStar" a vydala se na cestu, kterou si sama vybrala.

Ohlasy jejích desek dokazují, že jí posluchači fandí a na jejich názoru se nic nezměnilo ani poté, co zpěvačka v roce 2010 potvrdila spekulace o své homosexuální orientaci. Devět let byla patronkou nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška, který pomáhá nevidomým. Aneta Langerová dosud vydala pět řadových desek - Spousta andělů, Dotyk, Jsem, Na Radosti a Dvě slunce.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.