Anna K. slaví narozeniny

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 02582848.jpeg

Zpěvačka Anna K. je na scéně české populární hudby už léta výjimečným zjevením. Její cesta za úspěchem však byla trnitá.

Anna K., vlastním jméneme Luciana Krecarová se narodila v Krkonoších, ve Vrchlabí, a vyrůstala u babičky ve Špindlerově mlýně. Lyžařka byla výborná, lyžovala závodně za lyžařský oddíl TJ Slovan Špindlerův mlýn. Když jí bylo osm let, rodiče ji přihlásili na konkurz do divadla Semafor, a tam nakonec strávila dvacet let. Studovala obor herectví na pražské konzervatoři a už také jako Anna K. zpívala s kapelou. Jakmile však profesoři poznali, co je Luciana Krecarová za kvítko, zrušili jí výjimku na účinkování v Semaforu a dali jí nůž na krk: buď škola, nebo divadlo. Řekla sice divadlo, ale Jiří Suchý ji přesvědčil, aby dostudovala. Luciana to nakonec dokázala, ale tak jednoduché to zase nebylo. Když se pak do Semaforu vrátila a v programu se opět po letech objevila její fotografie, vymyslel pod ni Jiří Suchý tento text: Šestileté studium se Lucianě podařilo po devíti letech zdárně dokončit. Dvakrát totiž propadla a dvakrát měla trojku z chování. Za neomluvené hodiny. Anna K. konzervatoř absolvovala v oboru zpěv a herectví.

V roce 2010, ve svých pětačtyřiceti letech, podstoupila léčbu rakoviny prsu a od té doby je aktivní v osvětových kampaních proti této nemoci. Nabádá ženy k preventivním prohlídkám a ke včasné léčbě.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio