Archies: Sugar, Sugar

Písničku Sugar sugar natočila skupina, která nikdy neexistovala. Byla to fiktivní americká bubblegumová studiová skupina sestavená producentem Donem Kirshnerem pro potřeby kresleného televizního seriálu The Archie Show.

V létě 1969 měli obrovský hit Sugar, Sugar, který se umístil na prvním místě roku v Americe i ve Velké Británii. Sugar, Sugar je nejúspěšnější žvýkačkový popsingl všech dob a je široce považována za nejzbožňovanější píseň žvýkačkového hudebního žánru z konce 60. a počátku 70. let. Producent Don Kirshner při jejím prvním uvedení neodhalil jméno skupiny a když byla nahrávka převezena do špičkové rozhlasové stanice KYA v San Franciscu, bylo programovému řediteli řečeno: Jen to hrajte, je to záhadná skupina. Byla, a po čtyřech letech se rozešla.

Holka, když jsem tě políbil, věděl jsem, jak může být pusa sladká, zpívá lídr fiktivní skupiny Archies Ron Dante.

autor: Jaroslav Kopejtko | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová