Blechy na psy útočí i v zimních měsících

13. prosinec 2021

I v zimě je potřeba ošetřovat srst vašich čtyřnohých miláčků přípravky proti parazitům. Blechy mají velké žně i v únoru.

Právě v tomto období dobíhá působení přípravků proti parazitům, blechám a klíšťatům. "Naučte se používat přípravky na vnější parazity celý rok, i v zimě," říká veterinář Radek Protiva. A popisuje jak je boj s blechami obtížný: "Blecha se chodí na psa nažrat, pak seskočí, naklade někde tisíce vajíček a ta přežívají až 3 měsíce. Pokud máte doma psa s blechami, je těžké se jich zbavit a často se musí ošetřit celý byt."

Ve veterinární poradně jsme řešili i jacka russela, kterému vypadávají chlupy i v celých chomáčích. "Pokud se neobjevují vylysalá místa, je to normální jev. Třeba změnou teploty doma, změnou počasí. Pokud jsou holá místa, nebo dokonce strupy, pak je určitě třeba provézt podrobné vyšetření," dodává veterinář.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.