Brian Hyland: Sealed With Kiss

14. listopad 2023

V roce 1989 se mladý australský zpěvák Jason Donovan rozhodl, že nazpívá album nestárnoucích melodií, které by zaujaly nejen jeho vrstevníky, ale i starší posluchače. O druhé kategorii se musel poradit s pamětníky. Tak např. písnička Sealed With Kiss vznikla v době, kdy nebyl ještě na světě. 

Písnička Sealed With Kiss se opakovaně stávala populární v průběhu několika desetiletí. Možná se vzpomenete na soubor desek, který vyšel asi pod názvem Edice Mladého světa Big Beat. Zpívali zde Pavel Sedláček, Eva Pilarová, Karel Gott a další. A také Pavel Bobek společně s Pavlem Švábem, a to právě skladbu Sealed With Kiss. Tehdejší rozhlas nějakou tu písničku z edice pustil občas do éteru, nejvíc Gottova Adresáta neznámého a pak zmíněnou dvojici Bobek - Šváb. Dalo by se tak konstatovat, že se i u nás jednalo o úspěšný hit.

Pánové si ho vypůjčili od Briana Hylanda který v r. 1962 za jeho interpretaci získal svou druhou zlatou desku. V následujících desetiletích se skladba objevovala v repertoáru dalších a dalších zpěváků z nichž největšího ohlasu dosáhl v r. 1989 australský zpěvák Jason Donovan když ji vynesl na první místo.

autor: Zdeněk Raboch | zdroj: Český rozhlas Plzeň
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.